Про встановлення місцевих податків і зборів

                        

МИСЛЯТИНСЬКА СІЛЬСЬКА  РАДА

ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ  ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я  № 4

 

Тридцятої сесії Мислятинської сільської   ради 7 скликання

 від 14 червня  2018 року

 

Про встановлення транспортного податку, єдиного податку, туристичного збору та збору за місця для паркування транспортних засобів на 2019 рікна території Мислятинської сільської ради 

 

Керуючись ст. 143  Конституції України, п.24 ст.26, ст. 59,69 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.8, 10, 12, 267,268, 2681,291-298 Податкового кодексу України, враховуючи пропозиції постійних комісій, Мислятинська сільська  рада 

ВИРІШИЛА:

1. Встановити на територіїМислятинської сільської  ради на 2019 рік:

1.1. Транспортнийподаток (Додаток 1);

1.2. Єдинийподаток (Додаток 2);

1.3. Туристичнийзбір (Додаток 3);

1.4. Збір за місця для паркуваннятранспортнихзасобів (Додаток 4) 

2.Всі питання неврегульовані цим рішенням регулюються відповідно до норм Податкового кодексу України та діючого законодавства України.

"Про встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік на території Мислятинської  сільської  ради".

3. Оприлюднити дане рішення шляхом  розміщення на офіційному веб-сайті Мислятинської сільської  ради не пізніше як у десятиденний термін з дня його прийняття та підписання.

4. Дане рішення направити в Ізяславське відділення Славутської ОДПІ .

5. Рішення набуває чинності з 01 січня 2019 року.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну

комісію з питань  бюджету  і фінансів  (головакомісії – Корнійчук  В.В.)

 

           Сільський голова                                   І.Гордієнко

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення 30  сесії

Мислятинської сільської   ради

7 скликання

                                                                         Від 14.06.2018року №

 

ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК

1. Платники податку

1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

2. Об’єкт оподаткування.

2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад  375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

2.2.  Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

2.3. Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п.2.1. цього Додатку

4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1. пункту 2.

5. Податковий період

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

6. Порядок обчислення та сплати податку

6.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

6.3.Органи внутрішніх справ зобов’язані щомісяця у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

6.4. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46  Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

6.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

6.7. У разіспливуп’ятирічноговіку легкового автомобіляпротягомзвітного року податоксплачується за період з 1 січняцього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якомувік такого автомобілядосяг (досягне) п’ятироків.

6.8. У разі незаконного заволодіннятретьою особою легковимавтомобілем, якийвідповідно до підпункту 1 пункту 1, підпункту 2.1. пункту 2 цього Додатку є об’єктомоподаткування, транспортнийподаток за такийлегковийавтомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якомумавмісце факт незаконного заволодіннялегковимавтомобілем, якщотакий факт підтверджуєтьсявідповідним документом про внесеннявідомостей про вчиненнякримінальногоправопорушення до Єдиногореєструдосудовихрозслідувань, виданимуповноваженимдержавним органом.

У разіповернення легкового автомобіляйоговласнику (законному володільцю) податок за такийлегковийавтомобільсплачується з місяця, в якомулегковийавтомобільбулоповерненовідповідно до постанови слідчого, прокурора чирішення суду. Платникподаткузобов’язанийнадатиконтролюючому органу копіютакої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

6.9. У разі незаконного заволодіннятретьою особою легковимавтомобілем, якийвідповідно до підпункту 1 пункту 1, підпункту 2.1. пункту 2 цього Додатку є об’єктомоподаткування, уточнюючадеклараціяюридичною особою – платникомподаткуподаєтьсяпротягом 30 календарнихднів з дня внесеннявідомостей про вчиненнякримінальногоправопорушення до Єдиногореєструдосудовихрозслідувань.

У разіповернення легкового автомобіляйоговласникууточнюючадеклараціяюридичною особою – платникомподаткуподаєтьсяпротягом 30 календарнихднів з дня складання постанови слідчого, прокурора чивинесенняухвали суду.

6.10. Фізичні особи – платникиподаткумають право звернутися з письмовоюзаявою до контролюючого органу за місцемсвоєїреєстрації для проведеннязвіркиданихщодо:

а) об’єктівоподаткування, щоперебувають у власностіплатникаподатку;

б) розміру ставки податку;

в) нарахованоїсумиподатку.

У разівиявленнярозбіжностейміжданимиконтролюючихорганів та даними, підтвердженимиплатникомподатку на підставіоригіналіввідповіднихдокументів (зокремадокументів, щопідтверджують право власності на об’єктоподаткування, перехід права власності на об’єктоподаткування), контролюючий орган за місцемреєстраціїплатникаподатку проводить перерахуноксумиподатку і надсилає (вручає)йомуновеподатковеповідомлення-рішення. Попереднєподатковеповідомлення-рішеннявважаєтьсяскасованим (відкликаним).

Фізичні особи - нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування

7. Порядок сплати податку

7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

8. Строки сплати податку

8.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації";

9.Відповідальністьплатників і контроль за стягненнямподатку.

9.1. Відповідальність за невиконанняабоненалежневиконанняподатковогообов'язкунесутьплатникиподаткувідповідно до Податкового кодексу України.

9.2. Податковіорганиздійснюють контроль за повнотоюсправляння, правильністю і своєчасністюперерахуванняподатку на майно, в частинітранспортного податку

СекретарМислятинської

сільської ради                               М.І.Малунова

 

 

 

Додаток 2

до рішення тридцятої  сесії

Мислятинської сільської ради

7 скликання

               від14.06.2018року№____

 

 

­­

ЄДИНИЙ ПОДАТОК

 

Загальні положення

    Єдиний податок є місцевим податком і встановлюється на підставі пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до глави 1 "Спрощена система оподаткування, обліку та звітності" розділу ХІУ Податкового кодексу України.

 

3.1. Платники єдиного податку

Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 "Спрощена система оподаткування, обліку та звітності" розділу ХІУ Податкового кодексу України, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень;

2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;

3) третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 50000000 гривень;

4) четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп:

- суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:

1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

2) обмін іноземної валюти;

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування", сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Податкового  Кодексу України;

7) діяльність з управління підприємствами;

8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

- фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту;

- фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

- страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

-  суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків;

- представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;

-  фізичні та юридичні особи - нерезиденти;

- платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи:

- суб’єкти господарювання, у яких понад 50 відсотків доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);

- суб’єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, а також крім електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 відсотків доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)  такого суб’єкта господарювання;

- суб’єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Для цілей цієї глави під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:

1) виготовлення взуття за індивідуальним замовленням;

2) послуги з ремонту взуття;

3) виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням;

4) виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням;

5) виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням;

6) виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням;

7) виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням;

8) виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням;

9) додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням;

10) послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;

11) виготовлення та в'язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням;

12) послуги з ремонту трикотажних виробів;

13) виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням;

14) послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів;

15) виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням;

16) послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;

17) виготовлення меблів за індивідуальним замовленням;

18) послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів;

19) виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням;

20) технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням;

21) послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;

22) послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;

23) послуги з ремонту годинників;

24) послуги з ремонту велосипедів;

25) послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;

26) виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням;

27) послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;

28) виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням;

29) послуги з ремонту ювелірних виробів;

30) прокат речей особистого користування та побутових товарів;

31) послуги з виконання фоторобіт;

32) послуги з оброблення плівок;

33) послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;

34) послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів;

35) вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням;

36) послуги перукарень;

37) ритуальні послуги;

38) послуги, пов'язані з сільським та лісовим господарством;

39) послуги домашньої прислуги;

40) послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням.

3.2. Об’єкт та база оподаткування

Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої груп:

Доходом платника єдиного податку є:

1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Податкового кодексу України. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

2) для юридичної особи - будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Податкового кодексу України.

При продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.

Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

До суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України.

У разі здійснення торгівлі товарами або послугами з використанням торговельних автоматів чи іншого подібного обладнання, що не передбачає наявності реєстратора розрахункових операцій, датою отримання доходу вважається дата вилучення з таких торговельних апаратів та/або подібного обладнання грошової виручки.

У разі якщо торгівля товарами (роботами, послугами) через торговельні автомати здійснюється з використанням жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України, датою отримання доходу вважається дата продажу таких жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України.

Доходи фізичної особи - платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з цією главою, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розділу IV Податкового кодексу України.

Не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.

До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються:

1) суми податку на додану вартість;

2) суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;

3) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;

4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;

5) суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;

6) суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи - підприємця;

7) суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України;

8) суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника;

9) суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, та суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів;

10) дивіденди, отримані платником єдиного податку - юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному Податковим кодексом України.

Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 Податкового кодексу України.

Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.

 

При визначенні обсягу доходу, що дає право суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.

Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку.

При цьому якщо протягом календарного року платники першої і другої груп використали право на застосування іншої ставки єдиного податку у зв'язку з перевищенням обсягу доходу, встановленого для відповідної групи, право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році такі платники мають за умови неперевищення ними протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктом 3 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

Об’єкт та база оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи:

Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) рокувідповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України.

Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка ріллі в Хмельницькій області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України.

 

 

3.3. Ставка єдиного податку

 

3.3.1.Ставки єдиногоподатку для платниківпершоїгрупивстановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розмірупрожитковогомінімуму для працездатнихосіб, встановленого законом на 1 січняподаткового (звітного) року (далі у ційглаві - прожитковиймінімум), другоїгрупи - у відсотках (фіксовані ставки) до розмірумінімальноїзаробітної плати, встановленої законом на 1 січняподаткового (звітного) року (далі у ційглаві - мінімальназаробітна плата), третьоїгрупи - увідсоткахдо доходу (відсоткові ставки).

 

3.3.2.Встановити ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

-         для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму громадян  ;

-         для другої групи платників єдиного податку -  у межах до 15 відсотків розміру мінімальної заробітної плати

3.3.3. Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України;

2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному абзацом 4 цього розділу.

3.3.4. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої групи (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України;

2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;

4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;

5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України відповідно.

3.3.5. Ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 293.3 статті 293 ПКУ:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпункті 3 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України;

2) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;

3) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

3.3.6. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

3.3.7. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку.

3.3.8. Ставки, встановлені пунктами 3.3.3 – 3.3.5 цього розділу, застосовуються з урахуванням особливостей визначених п.293.8 ст.293 Податкового кодексу України.

3.3.9. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):

- для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) - 0,95;

-  для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,57;

-  для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,57;

-  для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,19;

-  для земель водного фонду - 2,43;

-  для сільськогосподарськихугідь, щоперебувають в умовахзакритогоґрунту, - 6,3.

 

3.4. Податковий (звітний) період

3.4.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.

3.4.2. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

3.4.3. Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників - період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.

Податковий (звітний) період для сільськогосподарських товаровиробників, що ліквідуються, - період з початку року до їх фактичного припинення.

3.4.4. Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

3.4.5. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

3.4.6. Для суб'єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов'язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

3.4.7. У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якомувідповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.

3.4.8. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.

 

3.5. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

3.5.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

3.5.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

3.5.3. Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

3.5.4. Сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

3.5.5. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

3.5.6. Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 3.5.1 і пункту 3.5.5 цього розділу, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.

Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому Податковим кодексом України.

3.5.7. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

3.5.8. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації.

3.5.9. Платники єдиного податку четвертої групи:

- самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу;

- сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

у I кварталі - 10 відсотків;

у II кварталі - 10 відсотків;

у III кварталі - 50 відсотків;

у IV кварталі - 30 відсотків;

- утворені протягом року шляхом злиття, приєднання або перетворення у звітному податковому періоді, у тому числі за набуті ними площі нових земельних ділянок, вперше сплачують податок протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося утворення (виникнення права на земельну ділянку), а надалі - у порядку, визначеному підпунктом 295.9.2 цього пункту;

- що припиняються шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу у податковому (звітному) періоді, зобов’язані подати у період до їх фактичного припинення контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та місцем розташування земельних ділянок уточнену податкову декларацію;

-. зобов’язані у разі, коли протягом податкового (звітного) періоду змінилася площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування:

уточнити суму податкових зобов’язань з податку на період починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року;

подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом, контролюючим органам за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку;

- у разі надання сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується;

- у разі оренди ними сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в особи, яка не є платником податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації;

- перераховують в установлений строк загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.

 

Строки та порядок подання звітності по місцевим податкам здійснюється відповідно до вимог Податкового кодексу України.

 

 

 

Секретар Мислятинської

    сільської  ради                                                              М.І.Малунова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

до рішення тридцятої сесії

Мислятинська сільська ради 7 скликання

від14.06.2018 року№

 

ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР

 

 

 

Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Туристичний збір встановлюється на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Податкового Кодексу України (ст. 268 Розділ ХІІ).

1.Платникиподатку

Платниками  збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які перебувають на території Мислятинської сільської ради та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Платникамизбору не можуть бути особи, які:

а) постійнопроживають, у тому числі на умовахдоговорів найму;

б) особи, якіприбулиувідрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, щосупроводжуютьінвалідів І групиабодітей-інвалідів(не більше одного супроводжуючого);

г) ветеранивійни;

ґ) учасникиліквідаціїнаслідківаварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, якіприбули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортнихзакладів, щомаютьліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчоївлади, щореалізуєдержавнуполітику у сферіохорониздоров'я;

е) дітивіком до 18 років;

є) дитячілікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортнізаклади.

2. Ставка та база справляннязбору

Ставкутуристичного збору встановити у розмірі1 відсотка до базисправляннязбору.

Базою справляннязбору є вартістьусьогоперіодупроживання (ночівлі) в місцях, визначенихп.3 цього Додатку, за вирахуваннямподатку на доданувартість.

До вартостіпроживання не включаютьсявитрати на харчуваннячипобутовіпослуги (прання, чистка, лагодження та прасуванняодягу, взуттячибілизни), телефоннірахунки, оформленнязакордоннихпаспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язковестрахування, витрати на усний та письмовийпереклади, інші документально оформленівитрати, пов’язані з правилами в’їзду.

3.Податковіагенти

Справляннязборуздійснюється:

а) адміністраціямиготелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу;

б) квартирно-посередницькимиорганізаціями, якінаправляютьнеорганізованихосіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам направівласностіабо на правікористування за договором найму;

в) юридичними особами абофізичними особами-підприємцями, якіуповноважуютьсяміською радою справлятизбір на умовах договору, укладеного з міською радою.

 

 

4. Особливостісправляннязбору

Податковіагентисправляютьзбірпід час наданняпослуг, пов’язаних з тимчасовимпроживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченогозборуокремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

 

 

5.Порядок сплатизбору

Сума туристичногозбору, обчисленавідповідно до податковоїдекларації за звітний (податковий) квартал, сплачуєтьсящоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженнямподатковихагентів

Податковий агент, якиймаєпідрозділ без статусу юридичної особи, щонадаєпослуги з тимчасовогопроживання (ночівлі) не за місцемреєстрації такого податкового агента, зобов’язанийзареєструватитакийпідрозділ як податкового агента туристичногозборуу контролюючому органі за місцезнаходженнямпідрозділу.

Базовийподатковий (звітний) періоддорівнює календарному кварталу.

6.Відповідальність

Відповідальність за правильністьобчислення, повнотуутримання, своєчасністьперерахуваннятуристичногозборудо бюджету покладається на:

а) адміністраціюготелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншихзакладівготельного типу;

б) квартирно-посередницькіорганізації, якінаправляютьнеорганізованихосіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам направівласностіабо на правікористування за договором найму;

в) юридичнихосібабофізичнихосіб-підприємців, якіуповноважуютьсяміською радою справлятизбір на умовах договору, укладеного з міською радою.

7. Контроль

Контроль за правильністюнарахування, повнотою та своєчасністюсплатитуристичногозборуздійснюєІзяславськевідділенняСлавутської ОДПІ.

 

 

 

Секретар Мислятинської

             сільської  ради                                                         М.І.Малунова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               Додаток 4

               до рішення  тридцятої сесії

               Мислятинської сільської  ради 7 скликання

від14.06.  2018 року№

 
ЗБІР ЗА МІСЦЯ ДЛЯ ПАРКУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

 

1. Загальні положення

 

1.1. Даний Додаток є обов'язковим до виконання юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також громадянами України та   інших   держав, які припарковують автотранспорт на спеціально обладнаних або відведених для цього місцях на території Мислятинської сільської  ради.

 

2. Механізм справляння та порядок сплати збору

за паркування транспортних засобів

 

2.1. Платниками збору за паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи підприємці, які  згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

2.2. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування,  тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів міського бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

2.3. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів міського бюджету.

         2.4. Ставка збору встановлюється за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження  такої діяльності, у розмірі 0,01 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
3. Порядок сплати збору

 

         3.1.  Сума збору за місця для паркуваннятранспортнихзасобів, обчисленавідповідно до податковоїдекларації за звітний (податковий) квартал, сплачуєтьсящоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, замісцезнаходженнямоб'єктаоподаткування.

4. Податкова звітність

 

         4.1. Звітним періодом для нарахування збору є календарнийквартал.

         4.2. Розрахунок збору подається до ІзяславськоговідділенняСлавутської ОДПІ протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

 
 
5. Відповідальність

 

5.1. Платники збору за паркування транспортних засобів несуть відповідальність за неподання, несвоєчасне подання розрахунку збору  доконтролюючого органу, правильність обчислення, повноту та своєчасність сплати збору до бюджету у відповідності до Податкового кодексу України.

 

6. Контроль

 

6.1. Контроль за своєчасністю подання розрахунку та сплатою збору, правильність його обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджету здійснюють контролюючіоргани.

 

 

 

Секретар Мислятинської

сільськоїради                                                                    М.І.Малунова              

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УКРАЇНА

МИСЛЯТИНСЬКА   СІЛЬСЬКА   РАДА

ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ            ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я  № 1

п’ятдесят п’ятої сесії сільської ради  УІ скликання

від 14 липня 2015 року

 

Про встановлення місцевих

податків і зборів

на території Мислятинської сільської ради

 

 

Керуючись статтею 143 Конституції України, відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, Закону України від 28.12.2014р. №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», пункту 24 частини 1 статті 26, статті 59 Закону України від 21.05.1997р. №290/97 «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою встановлення місцевих податків і зборів на території Мислятинської сільської ради, сесія сільської ради

 

                                     В И Р І Ш И Л А:

 

  1. 1. Встановити на території  Мислятинської сільської  ради такі  місцеві  податки  і збори:

1.1.   Податок  на    майно:

податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки;

транспортний податок;

плата за землю;

1.2    Єдиний  податок;

  1. Затвердити  відповідно  до  встановлених  податків і зборів  положення  згідно  додатків 1,2.

3. Встановити ставки податків:

3.1  По податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

 

- для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності

фізичних осіб – 1 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування;

юридичних осіб – 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування

 

- для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності

фізичних осіб – 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування;

юридичних осіб – 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

3.2 По земельному податку:

3.2.1 Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється в розмірі – 1% від їх нормативної грошової оцінки (незалежно від місцезнаходження);

3.2.2 Податок за земельні ділянки зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, справляється у розмірі 3 % суми земельного податку, обчисленого відповідно до п 3.2.1;

3.2.3 Ставка податку за один гектар сільськогосподарських угідь встановлюється у відсотках від їх нормативної грошової оцінки у таких розмірах, а саме: рілля, сіножаті, пасовище –0,5% багаторічні насадження – 0,5 % (незалежно від місцезнаходження);

3.2.4 Ставка податку за земельні ділянки, надані підприємствам промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електропередач (крім сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення), за межами населеного пункту, нормативно грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 6% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

3.2.5 Ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду, а також за земельні ділянки лісогосподарського призначення, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, розташовані за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

3.2.6 Ставка податку за один гектар несільськогосподарських угідь, зайнятих господарськими будівлями (спорудами), розташовані за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 1% відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

 

3.3  По транспортному податоку у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

3.4 По єдиному податку для фізичних осіб:

 1) для першої групи платників єдиного податку - 10 % розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - 20 % розміру мінімальної заробітної плати.

 

4. Надати пільги зі сплати податків:

4.1. По податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

г) для господарських (присадибних) будівель – на всю площу.

5.  Визнати таким, що втратило чинність рішення №1 від 31.01.2015 « Про встановлення  місцевих  податків і зборів на території Мислятинської сільської ради»

6. Оприлюднити  дане  рішення шляхом  розміщення   в  місцях  масового  відвідування людей( сільській  раді, бібліотеці). 

 

7. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2016р.

 

8. Контроль за виконанням рішення покласти на голову  постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів та соціального розвитку

     Заверуху Т.В.

 

                            

                              Сільський голова                              Довбиш І.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УКРАЇНА

МИСЛЯТИНСЬКА   СІЬСЬКА   РАДА

ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ            ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я  № 2

п’ятдесятої п’ятої сесії сільської ради  УІ скликання

від 14 липня 2015 року

 

Про встановлення ставки акцизного податку

          Керуючись Законом України від 28.12.2014 №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, Податковим кодексом України від 02.12.2010                  № 2755 – VІ, пунктом 24 статті 26, статтею 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”,  сесія сільської ради

 В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити ставку акцизного податку для підакцизних товарів,  реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торговлі у розмірі 5 відсотків від їх вартості (з податком на додану вартість).

2.Це рішення набирає чинності з 01 січня 2016 року.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на голову  постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів та соціального розвитку

     Заверуху Т.В.

 

 

                        Сільський голова                              Довбиш І.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                 Додаток №1  до  рішення

                                                                                 Мислятинської сільської ради

                                                                                                          № 1     від 14.07.2015 р.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПОДАТОК НА МАЙНО

Загальні положення

Місцевий податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,транспортного податку, земельного податку.

І.Порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

1. Платники податку

1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб – власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

2. Об’єкт оподаткування

2.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

2.2. Не є об’єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

в)гуртожитки;

г) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі в зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням міської ради;

ґ) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям – сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям – інвалідам, які виховуються

одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

д) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

е) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

є) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

ж) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

4. Ставка податку

4.1. Ставки податку для об'єктів житлової  нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб встановлюються у розмірі, що не перевищує 2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (календарного) року за 1 кв.м. бази оподаткування.

При цьому врахувати, що:

а) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

б) прибудова до житлового будинку - частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

в) квартира - ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

г) котедж - одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі

для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах - ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів;

д) садовий будинок - будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків;

е) дачний будинок - житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку".

4.2. Ставки податку для об'єктів нежитлової  нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб встановлюються у розмірі, що не перевищує 2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (календарного) року за 1 кв.м. бази оподаткування.

При цьому врахувати, що:

а)будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

в) будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

ґ) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

д) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

е) інші будівлі.

5. Порядок обчислення суми податку

5.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

5.2. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

5.3. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

5.4. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

5.5. Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

5.6. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

5.7. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

5.8. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

5.9. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

5.10. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

 

6. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

7. Строк та порядок сплати податку

7.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до місцевого бюджету Мислятинської сільської ради згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

7.2. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами — авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

8. Пільги із сплати податку

8.1. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

г) для господарських (присадибних) будівель – на всю площу.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

8.2. Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

- об'єкт/об'єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об'єкта/об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

- об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

9. Порядок сплати податку.

9.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до бюджету Мислятинської сільської ради згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

10. Строки сплати податку.

10.1. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

10.2 «Податкова декларація (розрахунок)» Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

ІІ.Порядок справляння транспортного податку

1. Платники податку.

2.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування.

 

2. Об'єкт оподаткування.

3.1. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб.см.

 

3. База оподаткування.

4.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до пункту  3 цього Положення.

 

4. Ставка податку.

5.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

 

5. Податковий період.

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

6. Порядок обчислення та сплати податку.

7.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

7.3. Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

7.4. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.5. Органи внутрішніх справ зобов'язані до 1 квітня 2016 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

7.6. З 1 квітня 2016 року органи внутрішніх справ зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

7.7. Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

7.8. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію  з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

7.9. Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

7.10. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.

7.11. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

7.12. За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 

 

 

7. Порядок сплати податку.

8.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до бюджету Мислятинської сільської ради згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

8. Строки сплати податку.

9.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

ІІІ.Порядок справляння податку на нерухоме майно в частині  плати за землю

1 Платники податку

Платниками податку є:

1) власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

2) землекористувачі.

3) особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-V1 із змінами і доповненнями (далі ПКУ)

2 Об’єкт оподаткування

Об'єктами оподаткування є:

1) земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

2) земельні частки (паї), які перебувають у власності.

 

3 База оподаткування

Базою оподаткування є:

1)нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

2)площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

 

4 Ставки оподаткування

 

Встановити  на території Мислятинської сільської ради ставку плати за землю  в частині земельного податку:

4.1        Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється в розмірі – 1% від їх нормативної грошової оцінки (незалежно від місцезнаходження);

4.2        Податок за земельні ділянки зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, справляється у розмірі 3 % суми земельного податку, обчисленого відповідно до п 4.1;

4.3        Ставка податку за один гектар сільськогосподарських угідь встановлюється у відсотках від їх нормативної грошової оцінки у таких розмірах, а саме: рілля, сіножаті, пасовище –0,5% багаторічні насадження – 0,5% (незалежно від місцезнаходження);

4.4        Ставка податку за земельні ділянки, надані підприємствам промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електропередач (крім сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення), за межами населеного пункту, нормативно грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 6% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

4.5        Ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду, а також за земельні ділянки лісогосподарського призначення, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, розташовані за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

4.6        Ставка податку за один гектар несільськогосподарських угідь, зайнятих господарськими будівлями (спорудами), розташовані за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 1% відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

 

5 Порядок обчислення податку та порядок подання звітності про

обчислення і сплату податку

 

Порядок обчислення плати за землю та  порядок подання звітності встановлюється статтею 286 ПКУ.

 

6 Податковий період

 

Податковий період встановлюється статтею 285 ПКУ.

 

7 Строк та порядок сплати податку

 

Строк сплати плати за землю встановлюється статтею 287 ПКУ.

 

8 Пільги щодо сплати земельного податку

- Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

 

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб встановлюються статтею 281 ПКУ.

 

- Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб

Встановити пільги на сплату земельного податку для бюджетних установ та організацій, які фінансуються за рахунок державного та місцевого бюджетів.

Інші пільги щодо  сплати податку для юридичних осіб встановлено статтею 282 ПКУ.

 

9 Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

 

Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком  визначено статтею 283 ПКУ.

10 Особливості застосування пільгового оподаткування

 

Особливості застосування пільгового оподаткування встановлено  статтею 284 ПКУ.

 

11 Індексація нормативної грошової оцінки земель

Відділ Держземагенства у Ізяславському районі забезпечує інформування фіскальної служби району, власників і землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

       

12.  Відповідальність за порушення податкового законодавства та контроль

податкових органів

1. Платники земельного податку та їх посадові особи несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу та інших законів України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум земельного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

        2. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства податку на майно в частині  плати за землю» здійснюється контролюючими органами відповідно до вимог ПКУ.

                                   Сільський голова                  І.А.Довбиш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Додаток №2  до  рішення

                                                                                  Мислятинської сільської ради

                                                                                                          № 1     від 14.07.2015 р. 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про єдиний податок

 

Розділ І. Платники податку
(ст. 291 ПКУ)

1. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000гривень;

2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи 
платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;

3) третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень;

4) четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків

Виключення та обмеження щодо перебування платників у групах встановлюються Податковим Кодексом України.

 

Розділ ІІ. Об’єкт та ставки єдиного податку

(ст. 293 ПКУ)

2.1. Ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата).

2.2. Фіксовані ставки єдиного податку  з розрахунку на календарний місяць становлять:

1) для першої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Ставка єдиного податку встановлюється Податковим Кодексом України для платників єдиного податку першої - третьої групи в разі:

  • перевищення визначеного обсягу доходу
  • провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку
  • при застосуванні іншого способу розрахунків ніж визначений
  • здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування
  • провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 Розділу І цього положення.

 

Розділ ІІІ. Податковий (звітний) період
(ст. 294 ПКУ)

3.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.

3.2. Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

3.3. Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

3.4. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація..

3.5. Для суб'єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов'язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

3.6. У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.

3.7. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.

Розділ ІV. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку
(ст. 295 ПКУ)

4.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

У разі якщо сільська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового Кодексу України.

4.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

4.4. Сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

4.5. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

 

Сільський голова                             І.А.Довбиш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УКРАЇНА

МИСЛЯТИНСЬКА   СІЬСЬКА   РАДА

ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ            ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я  № 3

п’ятдесят  п’ятої сесії сільської ради  УІ скликання

від 14 липня 2015 року

 

   Про надання пільг по сплаті земельного податку

  

    Керуючись пунктом 28 частини І статті 26, частиною 2 статті 42 Закону України Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 97 частини І Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-УІІІ сільська рада

                                 вирішила:

  1.Звільнити в 2016 році від сплати земельного податку в розмірі 100 відсотків:

  1.1.Органи державної влади та органи місцевого самоврядування; органи прокуратури; заклади, установи та організації, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів; дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно  від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджету.

 2.Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах  з урахуванням прибудинкової території.

3. Це рішення набирає чинності з 1 січня 2016 року.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на   постійну комісію з

   питань планування бюджету, фінансів та соціального розвитку(голова комісії Заверуха Т.В.)

 

               Сільський голова:                                  І.А.Довбиш

 

 

УКРАЇНА

МИСЛЯТИНСЬКА   СІЛЬСЬКА   РАДА

ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ            ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я  № 2

 дев’ятої  сесії сільської ради  VІI скликання

від 22 червня 2016 року

 

Про встановлення місцевих

податків і зборів

на території Мислятинської сільської ради

 

 

Керуючись статтею 143 Конституції України, відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, Закону України від 28.12.2014р. №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», пункту 24 частини 1 статті 26, статті 59 Закону України від 21.05.1997р. №290/97 «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою встановлення місцевих податків і зборів на території Мислятинської сільської ради, сесія сільської ради

 

                                     В И Р І Ш И Л А:

 

  1. 1. Встановити на території  Мислятинської сільської  ради такі  місцеві  податки  і збори:

1.1.   Податок  на    майно:

                  -  податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки;

                  -  транспортний податок;

                  -  плата за землю;

1.2   Єдиний  податок;

  1. Затвердити  відповідно  до  встановлених  податків і зборів  положення  згідно  додатків 1,2.

3. Встановити ставки податків:

3.1  По податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обєкт нерухомого майна

Рекомендований розмір ставки на 2017 р.

Для юридичних осіб, у % від розміру мінімальної заробітної плати за 1 м. кв.

Для фізичних осіб, у % від розміру мінімальної заробітної плати, за 1 м. кв.

Об’єкти житлової нерухомості: 

ХХХ

ХХХ

Житловий будинок

1,5%

0,01%

Прибудова до житлового будинку

1,5%

 0,01%

Квартира

1,5%

1%

Коттедж

2%

1%

Кімнати у багатосімейних(комунальних) квартирах

2%

1%

Садовий будинок

1%

1%

Дачний будинок

2%

2%

Інша житлова нерухомість

1,5%

0,2%

 

ХХХ

ХХХ

Об’єкти нежитлової нерухомості: 

ХХХ

ХХХ

Будівлі готельні

1,5%

1%

Будівлі офісні

1,5%

1%

Будівлі торговельні

1,5%

1%

Гаражі

1,5%

 1 %

Будівлі промисловості та склади

1,5%

1%

Будівлі для публічних виступів

1,5%

0,05%

Господарські (присадибні) будівлі

1,5%

0,01 %

Інші будівлі

1,5%

0,05 %

Інша нежитлова нерухомість

1,5%

0,05 %

 

3.2 По земельному податку:

 

3.2.1 Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється в розмірі – 1.5% від їх нормативної грошової оцінки (незалежно від місцезнаходження);

3.2.2 Податок за земельні ділянки зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, справляється у розмірі 0,05 % нормативної грошової оцінки;

3.2.3 Ставка податку за один гектар сільськогосподарських угідь встановлюється у відсотках від їх нормативної грошової оцінки у таких розмірах, а саме: рілля, сіножаті, пасовище –0,5% багаторічні насадження – 0,5 % (незалежно від місцезнаходження);

3.2.4 Ставка податку за земельні ділянки, надані підприємствам промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електропередач (крім сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення), за межами населеного пункту, нормативно грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

3.2.5 Ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду, а також за земельні ділянки лісогосподарського призначення, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, розташовані за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

3.2.6 Ставка податку за один гектар несільськогосподарських угідь, зайнятих господарськими будівлями (спорудами), розташовані за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 5% відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

  

3.3  По транспортному податку:

 

   1.  По транспортному податоку у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

 

3.4 По єдиному податку для фізичних осіб:

 

 1) для першої групи платників єдиного податку - 10 % розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - 20 % розміру мінімальної заробітної плати.

4.  Надати пільги зі сплати податків:

 

4.1. По податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

г) для господарських (присадибних) будівель – на всю площу.

5.  Визнати таким, що втратило чинність рішення №1 від 31.01.2015 « Про встановлення  місцевих  податків і зборів на території Мислятинської сільської ради»

6. Оприлюднити  дане  рішення шляхом  розміщення   в  місцях  масового  відвідування людей( сільській  раді, бібліотеці). 

 

7. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2017р.

 

8. Контроль за виконанням рішення покласти на голову  постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів та соціального розвитку

                              

                              Сільський голова                              І.Гордієнко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УКРАЇНА

МИСЛЯТИНСЬКА   СІЬСЬКА   РАДА

ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ            ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я  № 3

Дев’ятої  сесії сільської ради  УІ І скликання

від 22 червня 2016 року

 

Про встановлення ставки акцизного податку

          Керуючись Законом України від 28.12.2014 №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, Податковим кодексом України від 02.12.2010                  № 2755 – VІ, пунктом 24 статті 26, статтею 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”,  сесія сільської ради

 В И Р І Ш И Л А:

 1. Встановити ставку акцизного податку для підакцизних товарів,  реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торговлі у розмірі 5 відсотків від їх вартості (з податком на додану вартість).

 2.Це рішення набирає чинності з 01 січня 2017 року.

 3. Контроль за виконанням рішення покласти на голову  постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів та соціального розвитку

     Корнійчук В.В.

 

 

                        Сільський голова                              І.Гордієнко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток №1  до рішення сесії

                                                                                 Мислятинської сільської ради

                                                                                                               від 22.06.2016 р.№ 2

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПОДАТОК НА МАЙНО

Загальні положення

Місцевий податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,транспортного податку, земельного податку.

І.Порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

1. Платники податку

1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб – власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

2. Об’єкт оподаткування

2.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

2.2. Не є об’єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

в)гуртожитки;

г) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі в зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням міської ради;

ґ) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям – сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям – інвалідам, які виховуються

одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

д) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

е) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

є) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

ж) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

4. Ставка податку

4.1. Ставки податку для об'єктів житлової  нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб встановлюються у розмірі, що не перевищує 3  відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (календарного) року за 1 кв.м. бази оподаткування.

При цьому врахувати, що:

а) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

б) прибудова до житлового будинку - частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

в) квартира - ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

г) котедж - одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі

для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах - ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів;

д) садовий будинок - будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків;

е) дачний будинок - житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку".

4.2. Ставки податку для об'єктів нежитлової  нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб встановлюються у розмірі, що не перевищує 3 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (календарного) року за 1 кв.м. бази оподаткування.

При цьому врахувати, що:

а)будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

в) будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

ґ) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

д) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

е) інші будівлі.

5. Порядок обчислення суми податку

5.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

5.2. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

5.3. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

5.4. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

5.5. Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

5.6. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

5.7. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

5.8. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

5.9. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

5.10. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

 

6. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

7. Порядок сплати податку.

7.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до бюджету Мислятинської сільської ради згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

8. Строки сплати податку.

8.1. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

8.2 «Податкова декларація (розрахунок)» Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 

9. Пільги із сплати податку

9.1. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

г) для господарських (присадибних) будівель – на всю площу.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

9.2. Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

- об'єкт/об'єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об'єкта/об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

- об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

 

 

 

 

ІІ.Порядок справляння транспортного податку

1. Платники податку.

1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування.

 

2. Об'єкт оподаткування.

2.1. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. 
 

 

 

3. База оподаткування.

3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до пункту  3 цього Положення.

 

4. Ставка податку.

4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

 

5. Податковий період.

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

6. Порядок обчислення та сплати податку.

6.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

6.3. Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.4. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

6.5. Органи внутрішніх справ зобов'язані до 1 квітня 2017 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

6.6. З 1 квітня 2017 року органи внутрішніх справ зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

6.7. Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

6.8. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію  з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

6.9. Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

6.10. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.

6.11. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.12. За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 

 

 

7. Порядок сплати податку.

7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до бюджету Мислятинської сільської ради згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

8. Строки сплати податку.

8.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ.Порядок справляння податку на нерухоме майно в частині  плати за землю

1 Платники податку

Платниками податку є:

1) власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

2) землекористувачі.

3) особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-V1 із змінами і доповненнями (далі ПКУ)

2 Об’єкт оподаткування

Об'єктами оподаткування є:

1) земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

2) земельні частки (паї), які перебувають у власності.

 

3 База оподаткування

Базою оподаткування є:

1)нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

2)площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

 

4 Ставки оподаткування

 

Встановити  на території Мислятинської сільської ради ставку плати за землю  в частині земельного податку:

4.1        Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється в розмірі – 1,5% від їх нормативної грошової оцінки (незалежно від місцезнаходження);

4.2        Податок за земельні ділянки зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, справляється у розмірі 0,05 % нормативної грошової оцінки;

4.3        Ставка податку за один гектар сільськогосподарських угідь встановлюється у відсотках від їх нормативної грошової оцінки у таких розмірах, а саме: рілля, сіножаті, пасовище –0,5% багаторічні насадження – 0,5% (незалежно від місцезнаходження);

4.4        Ставка податку за земельні ділянки, надані підприємствам промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електропередач (крім сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення), за межами населеного пункту, нормативно грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

4.5        Ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду, а також за земельні ділянки лісогосподарського призначення, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, розташовані за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

4.6        Ставка податку за один гектар несільськогосподарських угідь, зайнятих господарськими будівлями (спорудами), розташовані за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюється у розмірі 5% відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

 

5 Порядок обчислення податку та порядок подання звітності про

обчислення і сплату податку

 

Порядок обчислення плати за землю та  порядок подання звітності встановлюється статтею 286 ПКУ.

 

6 Податковий період

 

Податковий період встановлюється статтею 285 ПКУ.

 

7 Строк та порядок сплати податку

 

Строк сплати плати за землю встановлюється статтею 287 ПКУ.

 

8 Пільги щодо сплати земельного податку

- Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб встановлюються статтею 281 ПКУ.

- Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб

Встановити пільги на сплату земельного податку для бюджетних установ та організацій, які фінансуються за рахунок державного та місцевого бюджетів.

Інші пільги щодо  сплати податку для юридичних осіб встановлено статтею 282 ПКУ.

 

9 Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

 

Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком  визначено статтею 283 ПКУ.

10 Особливості застосування пільгового оподаткування

 

Особливості застосування пільгового оподаткування встановлено  статтею 284 ПКУ.

 

11 Індексація нормативної грошової оцінки земель

Відділ Держземагенства у Ізяславському районі забезпечує інформування фіскальної служби району, власників і землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

       

12.  Відповідальність за порушення податкового законодавства та контроль

податкових органів

1. Платники земельного податку та їх посадові особи несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу та інших законів України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум земельного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

        2. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства податку на майно в частині  плати за землю» здійснюється контролюючими органами відповідно до вимог ПКУ.

                                   Сільський голова                  І. Гордієнко

 Додаток №2  до  рішення сесії

                                                                                  Мислятинської сільської ради

                                                                                                          від 22 .07.2016 р.№ 2 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про єдиний податок

 

Розділ І. Платники податку
(ст. 291 ПКУ)

1. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000гривень;

2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої          групи  платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;

3) третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує  5000000 гривень;

4) четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків

Виключення та обмеження щодо перебування платників у групах встановлюються Податковим Кодексом України.

 

Розділ ІІ. Об’єкт та ставки єдиного податку

(ст. 293 ПКУ)

2.1. Ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата).

2.2. Фіксовані ставки єдиного податку  з розрахунку на календарний місяць становлять:

1) для першої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Ставка єдиного податку встановлюється Податковим Кодексом України для платників єдиного податку першої - третьої групи в разі:

  • перевищення визначеного обсягу доходу
  • провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку
  • при застосуванні іншого способу розрахунків ніж визначений
  • здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування
  • провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 Розділу І цього положення.

 

Розділ ІІІ. Податковий (звітний) період
(ст. 294 ПКУ)

3.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.

3.2. Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

3.3. Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

3.4. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація..

3.5. Для суб'єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов'язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

3.6. У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.

3.7. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.

Розділ ІV. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку
(ст. 295 ПКУ)

4.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

У разі якщо сільська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового Кодексу України.

4.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

4.4. Сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

4.5. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

 

Сільський голова                             І.Гордієнко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                          

 

УКРАЇНА

МИСЛЯТИНСЬКА   СІЬСЬКА   РАДА

ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ            ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я  № 4

                             Дев’ятої сесії Мислятинської сільської ради

                            VIІ скликання

від  22 червня  2016 року

 

 

Про встановлення ставок орендної плати

для земель промисловості, звязку

та земельних ділянок комерційного призначення

 

               Відповідно до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про землеустрій »,Закону України «Про державний земельний кадастр»,ст.12 «Земельного Кодексу України»,ст.288 «Податкового кодексу України » ,  сільська рада

 

 ВИРІШИЛА:

 

  1. Ставку орендної плати за користування земельними ділянками для земель промисловості, зв’язку та комерційного призначення  на території  Мислятинської  сільської ради   з 01.01.2017 року встановити у розмірі 7% від нормативно-грошової оцінки орендованої земельної ділянки.
  2. Провести інвентаризацію договорів оренди земельних ділянок комунальної форми власності на території Мислятинської сільської ради.
  3. Договори оренди земельних ділянок комунальної форми власності між сільською радою та фізичними особами підприємцями привести у відповідність до затвердженої ставки орендної плати .

 

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на землевпорядника сільської ради.

 

                              Сільський голова:                                        І.Гордієнко

 

УКРАЇНА

МИСЛЯТИНСЬКА   СІЬСЬКА   РАДА

ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ            ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я  № 5

Дев»тої сесії Мислятинської сільської ради

VIІ скликання

від  22 червня  2016 року

 

   Про надання пільг по сплаті земельного податку

  

    Керуючись пунктом 28 частини І статті 26, частиною 2 статті 42 Закону України Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 97 частини І Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-УІІІ сільська рада

                                 вирішила:

  1.Звільнити в 2017 році від сплати земельного податку в розмірі 100 відсотків:

  1.1.Органи державної влади та органи місцевого самоврядування; органи прокуратури; заклади, установи та організації, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів; дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно  від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджету.

 2.Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах  з урахуванням прибудинкової території.

3. Це рішення набирає чинності з 1 січня 2017 року.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на   постійну комісію з

   питань планування бюджету, фінансів та соціального розвитку(голова комісії Корнійчук В.В.)

 

               Сільський голова:                                        І.Гордієнко